NĚMECKÉ OBČANSTVÍ PO PŘEDCÍCH | MOŽNOST DVOJÍHO OBČANSTVÍ

JUDr. FRANTIŠEK EMMERT, Ph.D., odborník na státní občanství

PORADENSTVÍ PRO OBČANY ČR S NĚMECKÝMI PŘEDKY

 REFERENCE KLIEN

Petr Pohl, hokejový reprezentant, hráč ERC Ingolstadt a Deutsche Eishockey Liga

“Díky využití poradenství dr. Emmerta jsem si německé občanství úspěšně a snadno vyřídil v roce 2014 s minimálními náklady. Německý pas mi otevřel cestu do Německé hokejové ligy.”

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro "emil jaroš"

MUDr. Emil Jaroš, Ph.D., lékař a bývalý poslanec ČNR i Poslanecké sněmovny

“Jsem nesmírně zavázán dr. Emmertovi za vedení a cenné rady, které v říjnu 2019 vedly úspěšně k cíli: k obdržení německého občanství. Ještě jednou děkuji za skvělou a trpělivou pomoc. Poskytnuté služby mi cestu k německému občanství výrazně usnadnily a zjednodušily. Služby dr. Emmerta mohu všem doporučit.”

 

 

 

 

 

MUDr. Pavel Poštulka, lékař – ortoped

“JUDr. Emmert od prvního telefonického kontaktu zhodnotil mé šance obnovit německé občanství po předcích a poskytl mi řadu cenných informací. Při první schůzce mne vybavil potřebnými formuláři a perfektním návodem jak postupovat. Po celou dobu získávání potřebných dokumentů byl trpělivým rádcem. Samotný proces obnovování německého občanství ve mne probudil i obecný zájem o problematiku historického vývoje na tzv. „Hlučínsku“, ze kterého pocházím. I zde, jaksi mimo rámec naší spolupráce, mi poskytl řadu, pro mne cenných informací a pramenů, abych mohl historii své rodiny a rodného regionu lépe porozumět. Obstarávání předepsaných dokumentů trvalo asi šest měsícům, vyřízení žádosti v Německu dalších necelých pět měsíců. A co mi německé občanství přineslo? Především širší pocit evropanství, pocit větší osobní odpovědnosti za dění v Evropě, intenzivní zájem o osudy mého dědy a celé širší rodiny. Pravidelné lekce němčiny a nové německé přátele a v neposlední řadě časté návštěvy v Bavorsku, které obdivuji, a zvláště v předvánočním čase mají svou neopakovatelnou atmosféru. Moje dcera se učí německy a můj syn, lékař, zvažuje možnost v budoucnu pracovat v Německu…. Celý proces obnovy německého občanství byl velmi zajímavou dobou a služby dr. Emmerta mohu jen doporučit.”

 

Petr Valenta, trenér atletiky Duchcov:

“Mé obrovské díky patří JUDr. Emmertovi za jeho pomoc k získání (obnově) německého občanství po předcích. Při jakémkoliv i sebemenším problému mi poradil, namotivoval a nasměroval, co a jak dělat, sehnat za dokumenty a vyřídit. Byl vždy velmi vstřícný, přes sms, telefon i mail reagoval okamžitě, vyčerpávajícím způsobem. Byly chvilky, kdy jsem myslel, že je konec a neuspěji.  S JUDr. Emmertem jsem to nevzdal a dotáhl to za jeho pomoci až do konce. Za což mu ještě jednou velice děkuji. Německé občanství využiji jak pro sebe, tak hlavně pro své děti, kterým se otevřou další možnosti v životě.”
Ing. Jiří Erlebach:

“JUDr. Emmert mi poskytl nejen perfektně připravené podklady nezbytné pro úspěšné získání německého občanství, ale i velmi cenné zkušenosti, které mi ušetřily spoustu finančních prostředků. Služby JUDr. Emmerta mohu jen doporučit.”

 

Siegfried Stabla, Praha:

“Chtěl bych panu doktoru Emmertovi co nejsrdečněji a mnohokrát poděkovat za všechny informace a pomoc, které mě a mé rodině velmi pomohly ke snadné obnově německého občanství po našich předcích.”

 

Karel Bill:

Chtěl bych touto cestou poděkovat panu JUDr. Emmertovi za nevšední přístup a profesionální poradenství při vyřizování německého občanství. Myslím, že pokud by si to chtěl vyřídit člověk sám, asi by ho spousta podkladů a překladů odradila dále ve věci pokračovat. Museli jsme několikrát dokládat ještě další dokumenty, které požadovaly německé úřady. Nicméně splnil jsem si tímto krokem takové osobní zadostiučinění ve vztahu k mým předkům. Naše rodina se nikdy nijak politicky ani jinak neprofilovala, ale vím z povídání, že i přesto si prošli velmi těžkým obdobím. Každopádně se teď cítím i jako občan země, která umí ještě více otevřít možnosti pro proevropský život a využiji toho maximálně. Už jsem byl v Německu pár věcí vyřizovat a nikdo po předložení Europassu neměl sebemenší připomínku. Tento krok byl dobrá investice do budoucnosti.”  

 

H. Heikenwälder:

“Z rodinného vyprávění jsem jako dítě věděl, že dědeček byl Němec. Moc jsem tomu tenkrát nerozuměl.  Až v poslední době, cca 5 let zpátky, jsem se o to začal více zajímat. Na internetu jsem objevil stránky doktora Emmerta.  Byl jsem mile překvapen jeho přístupem. Reagoval absolutně vstřícně  přes  mobil i přes emaily. Přijel jsem tedy za ním do Brna na osobní konzultaci, vše mu řekl. Dostal jsem návod. Avšak pak jsem toho nechal a říkal si, že to stejně nevyjde a k ničemu to nebude. Ozval jsem se mu znovu až po dalším roce. JUDr. Emmert se mi i poté trpělivě věnoval. Nakonec měl rozhodující vliv na to, že jsem to nevzdal před branami finále. Závěr je ten, že jsem přece jenom nakonec získal nebo spíše si jen obnovil německé občanství. Pan doktor reagoval vždy obratem na jakýkoliv můj emailový dotaz. Toho si velice cením.”

 

Neurolog působící v oblasti výzkumu:

“Dr. Emmert výrazně přispěl k úspěšnému vyřízení mé žádosti o obnovení německého občanství. Díky poskytnutému návodu jsem získal okamžitě přehled o všech potřebných přílohách a bezchybné vodítko při jednání s českými úřady, zatímco osobní konzultace pomohla vyřešit nejasnosti v archivních písemnostech. Důležitá byla i pomoc při následné komunikaci s německými úřady. Ačkoliv administrativní proces trval bezmála jeden rok, získal jsem takto nejuniverzálnější cestovní doklad na světě a výrazně jsem usnadnil budoucí žádosti všem svým příbuzným. Celkově hodnotím jednání s dr. Emmertem jako velmi profesionální a jeho služby jako vysoce návratnou investici.”

:

: